(VIDEO) MAKEDONCI SE DRŽALI POLUVRIJEME Francuska mašinerija na stadionu u Dizeldorfu trijumfalno otvorila EURO

Utakmicom prvog kola grupe A u kojoj su se sastali Francuska i Sjeverna Makedonija započelo je Evropsko prvenstvo koje se održava u Njemačkoj,

Francuzi su na stadionu u Dizeldorfu koji je prilagođen za igranja rukometnih utakmica opravdali ulogu favorita i sa 39:29 (17:13, 22:16 ) savladali selekciju Sjeverne Makedonije.

Makedonci su se odlično držali u prvih dvadesetak minuta, ali su Francuzi u finišu prvog dijela stigli do četiri gola prednosti i već tada praktično prelomili utakmicu, pišu Sportske.net.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je proteklo u dominaciji favorita koji je na kraju došao do dvocifrenog trijumfa.

Najbolji igrač utakmice bio je lijevo krilo Francuza Uga Deska sa sedam golova, Dilan Nai postigao je jedan manje.

U reprezentaciji Sjeverne Makedonije istakao se pivot Žarko Peševski strijelac sedam pogodaka.

Večeras od 20.45 sati u istoj grupi Njemačka igra protiv Švajcarske.