Prošle u narednu rundu: Rukometašice Srbije preko Čilea izborile drugu fazu Svjetskog prvenstva

Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se u narednu fazu Svjetskog prvenstva pošto je u meču trećeg kola Grupe E savladala Čile 30:16.

Dva poraza u prva dva meča nisu obeshrabrila izabranice selektora Uroša Bregara, pa su, i pored padova u igri, uspjele da zabilježe ubjedljiv trijumf.

Sve je idealno počelo za Srbiju, koja je povela sa 3:0 za samo tri minuta. Funkcionisali su i odbrana i napad i ništa nije ukazivalo na neizvjestan meč. Ipak, uslijedilo je dvostruko isključenje srpskih rukometašica, a Čile to koristi na najbolji mogući način. Srbija tokom trinaest minuta nije uspijevala da dođe do gola. Sa druge strane, Čile je igrao strpljivo i, u jednom ommentu, došao do preokreta.

Ipak, do poluvremena, Srbija je uspjela da podigne nivo igre i dođe do serije od 5:0, za 10:6 na poluvremenu.

U nastavku, ponovo je viđen blagi pad u igri. Golman Čilea Kortes brani dva šuta Srbije i pogađa gol. Čileanke su ekspresno smanjile vođstvo naših rukometašica u uvodnih nekoliko minuta. Ipak, ispostavilo se da je to bilo sve, piše Telegraf.

Kada su, poslije isključenja, Srpkinje kompletirale redove, uslijedila je serija golova na koju Čile nije imao odgovor. Do kraja susreta, Srbija je rutisnki zadržala ubjedljivu prednost i zasluženo slavila.

Da podsjetimo, Srbija takmičenje nastavlja u Trećoj grupi gdje su plasman već obezbijedile: Njemačka, Poljska, Japan.