PONOVO POKLEKLE Rukometašice Srbije nakon triler završnice izgubile u Podgorici

Rukometašice Crne Gore pobijedili su Srbiju u Zrenjaninu sa 31:30, uslijedio je duel u Podgorici, velika borba, triler završnica i nova pobjeda Crne Gore – 26:25 (14:14).

U drugom meču grupe, Turska je pobijedila Bugarsku sa 38:13. Crna Gora ima osam, Turska pet, Srbija tri, Bugarska je bez bodova.

Najefikasnije u sastavu Crna Gore bile su Tatjana Brnović sa sedam, Matea Pletikosić i Dijana Mugoša sa po četiri, Ivona Pavićević i Anastasija Marsenić sa po tri gola. Kod Srbije, Sanja Radosavljević, Anđela Janjušević i Jovana Jovović su postigle po pet golova.

Crna Gora je imala zaista sjajnu podršku sa tribina, nastojala je da to iskoristi, nekoliko puta je imala prednost od dva gola tokom prvog poluvremena, ali je na kraju ovog perioda igre na semaforu pisalo – 14:14. U nastavku meča, Crna Gora je imala velikih problema sa defanzivnom postavkom Srbije, dugo nije uspijevala da stigne do gola iz igre, ali je odbranom držala meč u egalu. Srbija je vodila sa 18:16 i 19:17, a Crna Gora stigla do 20:20. Bilo je jasno da slijedi još jedna utakmica na jednu loptu, piše Sport klub.

Tako je i bilo. Na pet minuta pre kraja Ivona Pavićević je pogodila za 25:24, Srbija nije uspjela da stigne do izjednačenja, a Matea Pletikosić je realizovala sedmerac za 26:24. Bregar je uzeo minut odmora kako bi pronašao modus da stigne do pozitivnog rezultata. Srbija je stigla do 25:26, a zatim su sudije svirale faul u napadu za Crnu Goru, a odmah zatim i faul u napadu za Srbiju…

Crna Gora se odmah okreće kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre koji sredinom aprila počinje u njemačkom gradu Ulmu. Za dvije olimpijske vize, boriće se Njemačka, Crna Gora, Slovenija i Paragvaj.