Ostalo

KORAK UNAZAD ZA EP Rukometašice Srbije u triler završnici poražene od Crne Gore

Rukometašice Crne Gore dobile su triler protiv Srbije u Zrenjaninu. Slavile su sa 31:30 (16:12), izborile su plasman na šampionat Evrope.

Prevagu na tasu Crne Gore donijele su Matea Pletikosić sa devet, Itana Grbić i Anastasija Marsenić sa po pet, Jelena Despotović i Tatjana Brnović sa po četiri gola. Kod Srbije, Anđela Janjušević je postigla osam, Jovana Jovović sedam, Sanja Radosavljević pet golova.

Crna Gora je tokom prvog poluvremena kontrolisala dešavanja na parketu. Izabranice Bojane Popović su dobro otvorile meč, igrale su na visokom nivou u oba smjera, vodile su sa 4:1, 12:7, 15:10, a na odmor su otišle sa viškom od 16:12.

Srbija nije ni pomišljala na predaju. Podigla je stepen agresivnosti u odbrani, stigli su golovi iz tranzicije, pa je stigla do 22:22 na 15 minuta prije kraja. Uslijedio je rat nerava.

Jelena Despotović i Itana Grbić su uz dve sjajne odbrane Armel Atingre odvele Crnu Goru do 30:28. Srbija je imala četiri minuta da stigne do pozitivnog rezultata. Janjušević je smanjila na 29:30, a nedugo zatim i za 30:30. Grbić je pogodio za 31:30 na 60 sekundi prije kraja. Jovović je izgubila loptu, slavila je Crna Gora.

Novi duel Crne Gore i Srbije na programu je 3. marta u Podgorici, a zatim se Crna Gora okreće kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre. Podsjećanja radi, u aprilu, za dvije vize, boriće se Njemačka, Slovenija, Crna Gora i Paragvaj, a turnir se igra u njemačkom gradu Ulmu.