(FOTO) KAKVA ŠTETA Srbija u posljednjim sekundima ispustila pobjedu protiv Islanda na startu Evropskog prvenstva

Rukometaši Srbije odigrali su neriješeno sa Islandom na otvaranju Evropskog prvenstva u Njemačkoj rezultatom 27:27.

Prije meča Island je bio ogroman favorit, međutim izabranici Tonija Đerone su znali da imaju svoje šanse.

Meč je očekivano počeo tvrdo i u prvom dijelu su se najviše istakli golmani sa par odbrana na obje strane. Islanđani su stekli prvu osjetniju prednost 7:4, međutim nakon tajm auta Tonija Đerone Orlovi prave seriju 3:0 i vraćaju utakmicu u egal.

Do poluvremena se nastavio tvrd meč tako da su rukometaši Srbije na pauzu otišli sa golom zaostatka 11:10.

U drugom poluvremenu Srbija je dodala gas i stekla 2 gola prednosti , koje je održavala čitav meč, da bi nekoliko sekundi prije kraja Island poravnao rezultat.

Kod Srbije najefikasniji je bio Dragan Pešmalbek sa pet golova, dok je Petar Đorđić postigao jedan manje, sve u drugom poluvremenu. Naravno, treba napomenuti i sjajnog Milosavljeva sa devet odbrana, od čega dva sedmerca. Na drugoj strani Elison je postigao šest golova, Gudjonson jedan manje.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv Mađarske za dva dana od 20:30.