HRVATI SE POBJEDOM OPRAŠTAJU OD PRVENSTVA Igor Karačić predvodio kockaste do trijumfa nad anemičnim domaćinom

U posljednjem kolu grupe jedan glavne faze, Hrvati su slavili protiv Njemačke rezultatom 30:24.

Najefikasniji kod Hrvatske je bio Igor Karačić sa šest golova, Domagoj Duvnjak je dao četiri gola, kao i Klarica.

Kod Nemačke po četiri gola su postigli Hajman i Gola, tri gola su dali Damke i Knor,

Na startu meča se igralo po principu gol za gol sve do šestog minuta igre kada su se Nijemci prvi put odlepili na dva gola razlike, a onda je na scenu stupio Dominik Kuzmanović.

Krenula je njegova serija odbrana na osnovu koje je Hrvatska uspjela da preokrene rezultat i da stekne prednost od tri gola razlike, ali Nemci su uspjeli da se vrate i na kraju sa vođstvom od 14:13 odu na poluvrijeme.

U drugom dijelu meča, Hrvatska je na startu ovog poluvremena došla do nove prednosti koja se do kraja utakmice sve više povećavala i do kraja meča Nijemci nisu mogli da se vrate jer je na golu blistao Kuzmanović koji je do kraja utakmice sakupio preko 20 odbrana.

Dobro je funkcionisao i napad Hrvatske, koja je tako nagrađivala svaku odbranu Kuzmanovića i na kraju došla do pobjede od 30:24, prenosi B92.