DEBAKL KOŠARKAŠA SRBIJE Orlići pregaženi 39 razlike u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva (VIDEO)

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva za igrače do 19 godina pošto je u četvrtfinalnom duelu poraženia od Francuske sa ubjedljivih 98:59.

Košarkaši Srbije U19

Od starta meča bilo je jasno da će izabranici Vladimira Đokića imati problema sa Trikolorima koji su napali i nametnuli svoj ritam od starta meča. Orlići nisu imali rješenja za agresivnu odbranu rivala, a posebno su se mučili sa realizacijom iz igre. Tako, Francuzi su već poslije prve četvrtine imali +10, 27:17.

Kako je meč odmicao rasla je prednost rivala Srbije, a na poluvremenu je bilo velikih 56:27.

Ni tajm-aut, ni izmjene selektora Đokića nisu pomogli Srbiji ni u nastavku meča. Tako, Francuska je iz napada u napad povećavala razlikuza konačnih 98:57.

U pobjedničkom timu Melvin Ažanse je bio najefikansniji sa 23 poena, Perin je dodao 18, a Penda 11. Sa druge strane, po 13 poena su upisali Borovićanin i Đoković, a Milijašević je upisao 11 poena, navodi Telegraf.