POBJEDA SRBIJE PROTIV FINSKE Orlovi igrali lepršavo u napadu, škripalo u odbrani

Košarkaška reprzentacija Srbije pobijedila je Finsku rezultatom 95:75 u pretposlednjoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvensvo koju “orlovi” igraju u Srbiji.

Počelo je spektakularnim potrzima u napadu, dobrim akcijama, lijepim asistencijama i efektnim zakucavanjima u napadau i tankom igrom u odbrani na šta je veoma brzo reagovapo i selektor Aleksandar Đorđević koji je na prvom tajm-autu od svojih košarkaša zatražio spektakl, ali ne u napadu nego u odbrani.

Uspjeli su Finci izjednačiti na 21:21, nakon toga čak i povesti ali veoma brzo stvari su došle na svoje mjesto jer je Srbija imala apsolutnu kontrolu nad mečom.  Zaigrali su košarkaši Srbije nešto agresivnije u napadu i prvi period dobili sa 28:25, a 18 poena viška imali su izabranici Aleksandra Đorđevića na poluvremenu (58:46).

U drugom poluvremenu veliki aplauz dobio je Boban Marjanović koji je tek u trećoj četvrtini istrčao na parket ali je veoma brzo ovaj gorostas došao do dvocifrenog učinka. Srbvija je u nastavku, sa pola gasa podigla razliku na više od 20 minuta

Jović i Marjanović su bili najefikasniji u timu Srbije sa po 12 poena.

U ovoj utakmici nisu se skidali  Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, asovi Sakramento Kingsa, te Vasilije Micić, šampion Evrope sa Efesom, a od sutra će Srbija biti kompletna pošto će se timu priključiti i Nikola Jokić.