POBJEDA ZA KRAJ Igokea trijumfom protiv Rige okončala istorijski nastup u FIBA Ligi šampiona

Košarkaši Igokee pobijedili su Rigu rezultatom 64:58 u utakmici 6. kola grupe "J" FIBA Lige šampiona i na taj način su okončali svoj sjajan nastup u ovoj sezoni u kojoj su iz kvalifikacija stigli do TOP 16 faze takmičenja.

Na polovini prve četvrtine rezultat je bio nerješen 8:8, a onda su u narednih pet minuta, Aleksandrovčani napravili seriju od 7:0 pa su na prvi pdmor otišli sa prednošću 15:7.

Sa novom serijom od 8:0 Igokea je otvorila i drugu dionucu, povela je sa 23:8, a goste je bez koša držala još gotpovo tri minuta. Apsolutno je domaći tim dominirao u drugoj dionici, vodila je Igokea i sa 17 poena razlčlike (34:17), ali je na poluvrijeme otišla sa 14 koševa viška.

U poslednju dionicu Igokea ulazi sa plus 11 (49:38), a uprkos zaostatku gosti se nisu predavali.

Na sedam minuta i 16 sekundi do kraja Riga je prišla na svega osam poena ali je veoma brzo, Džeki Karmajkl sa četiri vezana poena vratio Aleksandrovčanima dvocifrenu prednost, međutim na dva i po minuta Riga prilazi na sedam poena zaostatka (62:55). Sa ovim rezultatom ušlo se u poslendji minut, a onda je Skele pogodio dva bacanja za minus pet. Na 18,7 sekundi do kraja Zorkis je fauliran pri šutiu za tri poena, međutim, košarkaš Rige dva puta je bio neprecizan, i uspio je za samo jedan koš da smanji zaostatak. Ušlo se u penal završnicu, Talić je otišao na liniju bacanja i na 16 sekundi do kraja oba puta bio precizan

Najefikasniji u timu Igokee bio je Džeki Karmajkl sa 12 poena, dvocifreni su bili Talić sa 11 i Ilić sa deset poena. Rigu je predvodio Isah Peniro sa 16 koševa

Utakmicu u Laktašima pratio je proslavljeni košarkaš Crvene zvezde Pero Antić.

Antić je meč u Laktašima pratio u društvu srpskog člana predsjedništva BiH MIlorada Dodika i ambasadora BiH u Sjevernoj Makedoniji Dragana Jaćimovića sa kojim je i stigao u Republiku Srpsku.

U drugoj utakmici grupe “J” tim Tenerifa bio je bolji od aktuelnog osvajača FIBA Lige šampiona San Pablo Burgosa sa 89:60, a oba tima su se plasirala u TOP 8 fazu, Tenerife sa pet, a San Pablo Burgos sa četiri pobjede. Igokea je takmičenje završila na trećem mjestu sa tri pobjede i tri poraza.