Podbacio ostatak ekipe: Jedna od najboljih Jokićevih partija u sezoni ostala u sijenci šokantnog poraza (VIDEO)

Denver Nagetsi poraženi su na gostujućem terenu od strane San Antonio Sparsa (128:120) i time prekinuli niz od tri uzastopne pobjede.

Nikola Jokić u driblingu

Srpski reprezentativac Nikola Jokić ostvario je novi tripl-dabl pošto je postigao 37 poena i uz to uhvatio 11 skokova i podijelio isto toliko asistencija. Ipak, ostatak ekipe nije odigrao na zavidnom nivou pa je tako poraz protiv večeras veoma raspoloženih Sparsa bio neminovan.

Uz njega se jeste istakao i Džamal Marej koji je sa 24 poena postao igrač sa najviše postignutih trojki u istoriji Denvera, ali sa nešto skromnijim šutem iz igre. Takođe, Porter je za 20 minuta na parketu ubacio svega sedam poena, navodi Sportal.

Izabranici Majka Melouna bolje su otvorili utakmicu i kontrolisali istu tokom skoro cijelog prvog poluvremena, a u jednom momentu imali su i 15 poena prednosti.

Ipak, Sparsi, koji su večeras bili izuzetno raspoloženi sa čak sedam dvocifrenih igrača, predvođeni Keldonom Džonsonom (23 poena), već do poluvremena stigli su da u potpunosti preokrenu rezultat i sa prednošću odu na pauzu.

Ono što je Denver radio u prvom poluvremenu, to je San Antonio u drugom. Uglavnom su domaći kontrolisali meč i u jednom momentu stekli i dvocifrenu razliku. Nju su gosti uspjeli da stignu i poenima Gordona na asistenciju Jokića priđu na -2 na oko tri minuta pre kraja.

Međutim, Marej tada u tri uzastopna napada promašuje isto toliko trojki što su domaći znali da iskoriste i ponovo prelome meč u svoju korist, ovaj put i zvanično. Nagetsi su od poena Gordona do kraja poentirali još samo dva puta.

Ovo je 21. poraz ekipe iz Kolorada (uz 46 pobjeda) koja je skoro pa sasvim sigurno obezbijedila prvu poziciju zapadne konferencije, pa joj ovaj poraz neće teško pasti.