Pola sata nije dovoljno: Zrinjski održao lekciju Borcu na "debiju" nove uprave

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Borac sa 3:0 u derbiju 25. kola Premijer lige.

Borac-Zrinjski

Mostarci su pred dobro popunjenim Gradskim stadionom u Banjaluci demonstrirali zašto su aktuelni, a gotovo sigurno i budući šampioni. Osim tridesetak minuta na početku drugog poluvremena u kojima je Borac pritiskao i mogao da dođe do izjednačenja, sve je bilo na strain “plemića”.

U vođstvo ih je doveo mario Čuze fantastičnim udarcem u 25. minutu kada je pogodio suprotni ugao gola Nikole Ćetkovića.

Borac je na početku drugog dijela napadao, ali nije sikoristio nekoliko šansi, a kazna je stigla u 65. minutu kada je Nemanja Bilbija poentiirao iz penala. Iako se nije radovao golu protiv kluba u kome je ponikao, najbolji strijelac u istoriji Premijer lige mogao je da čuje zvižduke kada je izlazio sa terena.

Konačnih 0:3 postavio je Franko Sabljić u 85. minutu. U tim trenucima dosta navijača napustilo je Gradski stadion, a partijom “crveno-plavih” sigurno nisu bili zadovoljni ni članov i nove uprave Banjalučana na čelu sa predsjendikom Milanom Tegeltijom.

Banjalučani će do kraja sezone voditi veliku brobu sa Širokim Brijegom i Veležom za plasman u Evropu, dok Zrinjski još samo matematika dijeli od potvrde novog naslova.