PORAZ IGOKEE M:TEL Ilić odigrao meč karijere, i to malo za raspoloženu Cedevita Olimpiju

Košarkaši Igokee M:tel poraženi su od Cedevita Olimpije rezultatom 80:70 u utakmici 19. kola ABA Lige.

Domaći tim otvorio je utakmicu serijom 8:0 i taj početak kao da je odredio dalji tok utakmice. Konstatntno je Olimpija bila u vođstvu, a na sličan način na koji je otvorio, slovenački tim je zatvorio prvu četvrtinu. Poslije serije od 9:0 Olimpija je došla do prednosti od 34:13.

Drugu dionicu Cedevita Olimpija dobila je sa 24:20.

U nastavku je Igokea bila bolji tim, poslednju četvrtinu dobila je sa 22:8, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost Olimpije.

Dalibor Ilić odigrao je svoju najbilju utakmicu u ABA ligi, ostvario je dabl-dabl učinak, 29 poena 11 skokova, bez promašaja za dva poena, ubacio je dvije od pet trojki. Ostali igrači tima iz Laktaša su podbacili.

Cedevita Olimpiju predvodio je Jaka Blažič sa 13 poena.