Treća vezana pobjeda u ABA ligi: Igokea nadigrala Cedevita-Olimpiju u derbiju kola

Košarkaši Igokee upisali su treću ovosezonsku pobjedu u regionalnom takmičenju.

Izabranici Vladimira Jovanovića savladali su ekipu Cedevita-Olimpije sa 83:72 (20:24, 22:16, 21:12, 20.20), te tako nanijeli Ljubljančanima drugi ovosezonski poraz.

Egal se prolamao tokom cijelog prvog poluvremena, da bi u trećoj četvrtini domaći zaigrali dosta bolju odbranu, što je ekipu koju sa klupe predvodi Pjaniđani svelo na samo 12 poena, što je na kraju i odlučilo meč, pošto je ekipa iz Laktaša držala konce u svojim rukama.

Najefikasniji u ekipi Igokee bio je Nikola Tanasković sa 15 poena i 5 skokova, 12 poena je dodao Atić i podijelio 8 asistencija, a na istom broju koševa su se zaustavili i Milosavljević i Jeremić.

Kod gostiju su se istakli Kobs sa 16 poena i 6 asistencija, Jaka Blažić je ubacio 15, a odličnu partiju i dabl-dabl učinak imao je Džons 10 poena i čak 15 uhvaćenih lopti.

Igokea je sada na skoru od 3 pobjede i poraz, dok su Ljubljančani polovični sa po 2 pobjede i poraza.

U narednom kolu Igosi gostuju u dvorani “Kraj Morave” gdje će ih dočekati čačanski Borac.