IZNENAĐENJE U LJUBLJANI Božić novom MVP partijom vodio Zadar do pobjede protiv Cedevite

Završena je još jedna utakmica 10. kola ABA lige, Zadar je kao gost u Ljubljani savladao favorizovanu Cedevita Olimpiju rezultatom 79:73.

Ovo je peta pobjeda Zadrana od početka sezone, a Ljubljančanima je ovo treći poraz, kojim su treće mjesto na tabeli prepustili Partizanu koji ima bolju koš-razliku.

Zadar je u većem dijelu utakmice imao blagu rezultatsku prednost, pogotovo se to odnosi na drugo poluvrijeme, kada je Cedevita Olimpija samo na trenutak uspjela da povede početkom posljednje četvrtine sa 62:59, ali su gosti brzo preuzeli kontrolu i riješili meč u svoju korist.

Najbolji igrač Zadra Luka Božić je ponovo dominirao na terenu, a večeras se zaustavio na 30 poena, 8 skokova i 4 asistencije, za indeks korisnosti 39. Na terenu je proveo svih 40 minuta! Uz njega su se u pobjedničkoj ekipi izdvojili i Mazalin sa 13, Drežnjak sa 12 i Žganec sa 11 poena, pišu Sportske.net.

Kod domaćih Kobs i Radović najefikasniji sa po 15 poenam Prepelič je upisao 10, a Blažič osam poena, uz 7 skokova i četiri asistencije.