BOŽIĆ SILAN Zadar deklasirao Mornar, Barani u ozbiljnim problemima

Treće kolo ABA lige počelo je večerašnjom utakmicom između Zadra i Mornara, u kojoj nije bilo rezultatske neizvjesnosti.

Zadar je pred svojim navijačima bio dominantan, slavio je sa 92:57, što mu je prvi trijumf poslije poraza od Budućnosti i SC Derbija u prva dva kola.

S druge strane, Mornar je nastavio da ređa ubjedljive poraze i pokazao da još uvijek nema tim za iole značajniji rezultat u ovom takmičenju, ali to ne znači da nekim novim pojačanjima tu sliku ne bi mogao u hodu da promijeni.

Zadrani su večeras svih 40 minuta dominirali, svaku četvrtinu su rešili u svoju korist sa najmanje osam poena razlike i značajno popravili utisak poslije prva dva kola.

Njihov najbolji igrač iz prošle sezone Luka Božić počeo je da podsjeća na te partije, pa je večeras upisao 28 poena, 7 skokova i 4 asistencije, a odličan je bio i Dario Drežnjak sa 21 poenom i 4 skoka, pišu Sportske.net.

Kod gostiju nešto bolji od ostalih bili su Vranješ sa 12 i Voler sa 11 poena.