Zadar slavio u dalmatinskom derbiju: Fenomenalni Božić upisao tripl-dabl učinak

Košarkaši Zadra savladali su ekipu Splita rezultatom 82:75, u okviru 8. kola ABA lige.

Gostujući tim do pobjede je predvodio fenomenalni Luka Božić, koji je na ovom meču upisao tripl-dabl sa 28 poena, 14 skokova i 10 asistencija. Time je ostvario nestvarnih 47 indeksnih poena.

Splićani su bolje počeli meč, a na poluvrijeme su otišli sa vođstvom od sedam poena prednosti.

Ipak, u nastavku meča Zadrani su zaigrali organizovanije, i na krilima fenomenalnog Luke Božića istopili prednost domaćina, a na kraju zabilježili i vrijednu pobjedu.

Što se košgeterskog učinka tiče, pored Božića u pobjedničkom timu istakli su se još i Drežnjak sa 16 i Žganec sa 13 poena. U ekipi Splita raspoloženiji od ostalih bili su Saliven sa 15 i Šorter sa 13 poena.

Nakon ovog kola Zadar ima skor 4-4, dok je Split zabilježio samo jednu pobjedu uz sedam poraza, piše Telegraf.