(FOTO) Split slavio u Laktašima: Igokea izborila produžetak, pa upisala 6. vezani poraz

Košarkaši Igokee poraženi su nakon produžetka na svom parketu od Splita sa 77:80 u 15. kolu ABA lige.

U regularnom dijelu meča bilo je 70:70 (15:18, 18:17, 15:19 i 22:16), da bi izabranici Vladimira Jovanovića poklekli u produžetku.

U zanimljivom i sadržajnom meču u Laktašima, Igosi su u više navrata uspjeli nadomjestiti veliki minus, odvesti meč u produžetak, ali ne i slaviti na kraju.

Krenulo je nešto sporije na obje strane, ekipe su se smijenjivale u vođstvu, a na kraju prve četvrtine Split je imao 3 poena viška.

Prednost gostiju rasla je i tokom početka druge dionice, da bi Igosi pred kraj prvog poluvremena ponovo došli na posjed zaostatka, nakon toga i okrenuli rezultat u svoju korist 30:29.

Ipak, ispostaviće se da je to bilo i posljednje vođstvo domaćina na današnjem meču. Ekipa Slavena Rimca pokazala je reakciju, te poluvrijeme završila u svoju korist sa 33:35.

Nastavila je rasti prednost Splita u drugom poluvremenu i do dvocifrenih plus 10. Pokušala je Igokea u više navrata da se vrati u meč, u potpunosti uspijevala u tome u određenim momentima, dolazila na samo koš zaostatka, ali prelomiti meč u svoju korist nije mogla.

I u trenutku kada se činilo da će meč završiti u regularnom toku, pojavio se sjajni Edin Atić. Vezao je Atić 9 poena, a ekipu je odveo u produžetak pošto je bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Prethodno je na njemu na šutu za tri poena faul napravio Šorter.

Imao je Split i posljednji napad na meču na 8 sekundi do kraja, ali je Šorter promašio šut za 3 i meč je otišao u produžetak.

Probao je Vladimir Jovanović iskusnom petorkom u produžetku doći do pobjede, ali snage više nije bilo, pa su Igosi pokekli nakon dodatnih pet minuta sa 10:7.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Šorter koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 21 poenom i 11 skokova, pratio ga je Saliven sa 17 i 13 skokova.

U redovima Igokee sjajan meč odigrao je Edin Atić sa 25 poena, 6 skokova i asistencija, dok je Marko Jeremić dodao 18 poena, sve zaiz šuta za tri.

U narednom kolu Igosi će gostovati u Podgorici ekipi Studentskog centra.