(VIDEO) Ni MVP nije mogao pomoći: Nikola Topić fenomenalnom partijom predvodio Megu do nove pobjede

Košarkaši Mege pobijedili su Zadar sa 91:81.

Utakmica je imala, blago rečeno čudan tok, Mega je u završnici treće dionice imala prednost od 18 poena, Zadar stigao do preokreta, a Mega bila jača u završnici. Obje ekipe imaju skor 3-3.

Najefikasniji u sastavu Mege bili su Nikola Topić sa 28 poena uz 10 asistencije, Uroš Plavšić sa 21-im, Omerkan Iljasoglu sa 11 poena. Kod Zadra, Dario Drežnjak je postigao 26, Luka Božić 19, Marko Ramljak 14 poena.

Mega je sa mnogo energije otvorila utakmicu. Igrala je na visokom nivou u oba smjera, pa je poslije prve dionice vodila sa 26:17. Briljirali su Nikola Topić i Uroš Plavšić sa po osam poena.

Zadar je imao problema, prije svega u odbrani, ali je nastojao da ostane u egalu. Međutim, Mega je igrala odlično u odbrani, brzo i nesebično u napadu. Pronalazila je rješenje u tranziciji, pod košem, stizala je do otvorenih pozicija za šut, pa je na kraju prvog poluvremena, na semaforu pisalo 51:35 za Megu.

Uroš Plavšić je postigao 13, Orkan Iljasova 11, Nikola Topić 10 poena. Kod Zadra, Dario Drežnjak je postigao 13, Luka Božić i Marko Ramljak po devet poena.

U nastavku meča, Mega je stigla do 66:48, ali je potpuno stala, pa je Zadar na početku četvrte dionice, poslije furiozne serije vodio sa 67:66.

Uslijedio je rat nerava, Mega je nastojala da zaustavi nalet rivala, da se vrati na nivo na kojem je bila većim dijelom utakmice. Uspjela je u tome. U samoj završnici, odbrana je ponovo bila čvrsta, briljirao je sa druge strane Nikola Topić, koji je prigrabio epitet meč vinera, prenosi Sport klub.

U narednoj rundi, Mega igra protiv Mornara u Baru, dok će Zadar ugostiti Crvenu zvezdu.