Ostalo

Poraz na otvaranju Kupa u Budimpešti: Vaterpolisti Srbije nakon velike borbe pali protiv Nijemaca

Srbija je neuspiješno startovala na E-On Kupu u Budimpešti.

Na bazenu Komjadi u prvom kolu je poražena od Njemačke 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3). U prvoj utakmici na turniru Mađarska je poslije peteraca savladala Španiju 17:15.

Strijelci zs Srbiju su bili: Mandić tri, Vico, Martinović, Radović, Gladović, Drašović Pljevančić po jedan, a za Nemačku koju predvode sa klupe Miloš Sekulić i Vladimir Markocić: Strelecki tri, Božić, Šuce i Kupers dva, Šiper i Čiru po jedan.

Srbija je u prvoj četvrtini stekla minimalnu prednost 3:2. Vico je povratak u reprezentaciju obilježio golom, upisao se i debitant Gladović, uz njih i Marko Radović. Nijemci su svoje jedine dvije prave prilike iskoristili. Prednost Srbije je mogla da bude ubjedljivija, četiri ili pet puta je pogođen okvir gola.

Drugih osam minuta potpuno druga priča. Pljevančić je realizovao igrača više za 4:2 ali je napad posle toga potpuno stao. Nemci su se oslobodili, i serijom od četiri gola preokrenuli rezultat. Šta više početkom trečeg dijela Njemačka je imala 7:4. Bio je to znak da se Srbi trgnu, tačniije da svoju seriju počne Dušan Mandić. Smanjio je na 7:5, na 8:6 i 8:7.

U tom dijelu Rašović nije iskoristio peterac ali je izjednačenje donio Martinović. Odbrana i Filipović su djelovali mnogo bolje. U posljednjih osam minuta se ušlo sa 8:8. Drašović je iz peterca donio vođstvo i to je od srpskog napada bili sve. Nije bilo organizacije, promašivani su ziceri, što su Nijemci iskoristili i serijom od tri gola stigli do pobjede.

Njemačka će biti rival na EP u Zagrebu ali je sigurno da Srbija neće biti u ovom sastavu. Debitovali su Gladović i Petar Jakšić, vratili su se Mandić, Vico i Pljevančić, na golu je sve vrijeme bio Filipović. Igra sa dosta oscilacija, razumljiva za ovaj dio priprema i sastav reprezentacije kojoj su petorica standarnih igrača ostala kod kuće zbog povreda: N.Jakšić, Ranđelović, Vučinić, Lazić i golman Mitrović.

U utorak u 9.30 Srbija igra sa Rumunijom.