Ostalo

PORAZ NA STARTU BiH nemoćna protiv prvaka Evrope

Rukometna reprezentacija BiH porazom je počela takmičenje na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

BiH će još uvijek da čeka na prvu pobjedu na prvenstvima Starog kontinenta. Ovaj put bolji od njih su bili su aktuelni prvaci Evrope Švedska s 29:20. BiH je skupo prodala kožu iako je u jednom trenutku imala veliki zaostatak.

Ovo je treće uzastopno učešće za BiH na Evropskom prvenstvu i sedmi vezani poraz.

Švedska je već na poluvremenu imala plus 7 i kada se činilo da će BiH doživjeti još jedan lagan poraz četa Irfana Smajlagića je dodala gas u nastavku meča. U jednom trenutku su prišli na samo tri gola zaostatka, ali više od toga nisu mogli. U posljednjih 7-8 minuta Švedska je pokazala ko je gazda i prednost je samo rasla.

Priliku da dođu do prve pobjede na Evru BiH će imati u subotu kada u meču 2. kola grupe E igraju protiv Holandije. Meč se igra od 18 časova.