PORAZI KOŠARKAŠA IZ SRBIJE Bez učinka Jokića, Denver ne može do pobjede (VIDEO)

Kad ne ide Nikoli Jokiću, Denver ne može do pobjede. Boston je slavio na gostovanju 124:104 iako je srpski centar bio ponovo najefikasniji. Atlanta je izgubila u Džordžiji od Nju Orleansa sa 112:117 uz odličnu igru Bogdana Bogdanovića.

Denver je ubjedljivo nadigran od Bostona i došao do drugog poraza u nizu a Nikola Jokić je imao loše veče uprkos tome što je bio najefikasniji. Meč je završio sa 23 poena ali uz loše procente. Pogodio je samo osam puta iz 23 pokušaja iz igre a šut za tri poena je pogodio samo dva puta iz 6 pokušaja. Uz to je imao osam skokova i četiri asistencije.Skromno su ga pratili Eron Gordon sa 13 poena i centar Demarkus Kazins sa 12 poena.

U pobjedničkom timu Džejlen Braun i Džejson Tejtum su bili najefikasniji igrači meča sa postignutih po 30 poena za tim iz Masačusetsa. Denver je sedmi na Zapadu, ali i dalje imaju šanse za što bolju startnu poziciju pred plej-of.

I Atlanta je poražena od Nju Orleansa sa 112:117 na svom terenu, a Bogdan Bogdanović je na parketu proveo skoro 33 minuta.

Iako ni njega nije najbolje služio šut, Bogdanović je meč završio sa 21 poenom, a pogodio je dvije trojke iz devet pokušaja.

U timu Atlante najbolji je bio italijanski bek Danilo Galinari sa 27 poena, a Trej Jang je stao na 21.

U pobjedničkom timu predvodio je litvanski centar Jonas Valančijunas sa 26 poena i 12 skokova, a pratio ga je bek Si Džej Mekalum sa 25 poena.

Atlanta uprkos porazu i dalje drži 10. poziciju na Istoku, posljednje mjesto koje vodi u plej-in.I tim Nemanje Bjelice je poražen na svom parketu od San Antonija sa 108:110 uz odličnu igru Džoša Ričardsona koji je meč završio sa 25 poena.Bjelica je 25 minuta igre ubacio devet poena, a imao je po četiri skoka i asistencije.

U odsutvu povređenog Stefa Karija zbog povrede stopala, najbolji u timu „Ratnika” bio je Džordan Pul sa 28, dok je Klej Tompson ubacio 24 poena.

Meč je obilježilo i isključenje Drejmonda Grina poslije prigovora sudiji sredinom treće četvrtine.