JOKIĆ DIJELI LEKCIJE Srpski centar nastavio da obara rekorde (VIDEO)

Nikola Jokić, aktuelni MVP NBA lige, nastavio je da dijeli lekcije u najjačoj konkurenciji na svijetu.

Srpski centar je dominirao u glavnom gradu SAD i vodio je Denver do 42. pobjede u sezoni ovaj put nad Vizardsima 129:107,.

Jokić je za 26 minuta upisao je 29 poena, 13 skokova i osam asistencija!Samo u prvom poluvremenu je imao učinak od 17 poena, devet uhvaćenih lopti i pet dodavanja!  Jedini je igrač uz Luku Dončića koji je od 1980. godine (uveden šut za tri poena) za 26 minuta ili manje uspio da upiše makar 25 poena, 10 skokova i osam asistencija.

U trećoj četvrtini srpski košarkaš se domogao i elitnog društva. Prebacio je marginu od 10.000 poena u NBA karijeri. Nije ni to sve, s ozbirom da je još ranije upisao preko 5.000 skokova i 3.000 asistencija. Do takvog učinka u tri glavne statističke kolone stigao je za 516 utakmica. Jedino je Leri Bird kroz istoriju najkvalitetnijeg košarkaškog takmičenja na planeti bio brži – za utakmicu (515).

Srbina je ispratio sve bolji Bouns Hajland sa 17 poena, 15 je dodao Monte Moris, po 14 su ubacili Eron Gordon i Demarkus Kazins.

Atlanta Hoksi su pretrpili poraz u Šarlotu – 106:116. Bogdan Bogdanović dugo je meč završio sa 12 poena, četiri skoka i dvije asistencije. Podbacila je prva zvijezda Tre Jang koji je upisao svega devet poena, ali je imao 15 asistencija. Hornetse je do pobjede predvodio Lamelo Bol sa 22 poena, 11 asistencija i osam skokova.

Džoel Embid je odigrao sjajan meč,. Filadelfija je teškom mukom izvojevala trijumf u Ohaju protiv Klivlenda (118:114), uz 35 poena i 17 skokova kamerunskog centra.