PREKINUTA ĆUTNJA Milošević objasnio uzroke poraza od Vojvodine (VIDEO)

Ni fudbalskom savezu, ni novinarima Savo Milošević nje davao izjave nakon poraza u finalu Kupa Srbije od Vojvodine, pa su prvi utisci, neuobičajeno, stigli tek danas.

-Nismo odigrali dobro. Jedna od rijetkih bitnih velikih utakmica koju smo loše odigrali. Ako obrazlažem u detalje, isključivi krivac sam ja. Prespavali smo prvo poluvreme i ono je odredilo sudbinu i tok cijelog meča. Vojvodina je zasluženo pobijedila, čestitao sam Lalatoviću na terenu i ovom prilikom im čestitam zasluženo osvojeni Kup rekao je Milošević.

On je priznao da, kako je naglasio, nije psihološki najbolje pripremio utakmicu.

-Malo me je zavarala utakmica iz Novog Sada, mislio sam da će ta ljutnja i inat poslije tog meča biti dovoljan za finale. Čak sam razmišljao kako da ih smirim, jer sam očekivao da svi u finalu imaju motiv. Ali, izgleda da nije bilo dovoljno. Kada je počeo produžetak. Ja sam tražio da budemo oprezni, jer smo na terenu imali ekipu i sistem u kom nikada nismo igrali. Pripremiti potpuno drugačiji sistem zahtijeva mnogo više utakmice. Bili smo primorani da igramo sa 4-4-2 tokom meča, ali tako da Lazar Marković bude desno, Natho koji ima 32 godine i nije dobro da igra 120 minuta i dva špica gore. Potrošili smo se mnogo u drugom poluvremenu da bi stigli na 2:2 i nije bilo još energije da bismo dali i treći. Krivica je moja, ali imali smo dvojicu igrača bolesnih, Šćekić je imao temperaturu odmah poslije meča, znali smo i dan ranije da on i Strahinja Pavlović imaju problema. Nismo imali dovoljno snage i energije koje zahteva ovo finale – rekao je Milošević.

Fizička prirema nije odlučila, nego način na koji su dva tima ušla u meč.

-Svako ko zna fudbal zna da je teže napadati 120 minuta, nego da se braniš kao što je to činila Vojvodina. Ostavljali smo prostora za kontre, što je dodatna potrošnja bila. Nama je bilo mnogo teže i mnogo više smo se potrošili nego Vojvodina – rekao je Savo.