
Dr Pejić ODGOVARA NA PITANJA ČITALACA Srpskainfo: Zašto psihijatri "nameću" simptome pacijentima koji se liječe od psihičkih smetnji?
Zašto psihijatri dozvoljavaju institucijama i ljudima da rade stigmu i vrijeđaju, lažu i kleveću pacijenta?

Zašto psihijatri dozvoljavaju institucijama i ljudima da rade stigmu i vrijeđaju, lažu i kleveću pacijenta?

Кao jedan od redovnih programa, Gradsko pozorište "Jazavac" i ove godine organizuje Međunarodni festival glumca ZAPLET 17, od 19. do 25. oktobra. Podnaslov ovogodišnjeg festivala je "Znam ja za nas...".

Uključen mi je Olanzapin (Treana) u terapiju, ali se bojim da ne dobijem dijabetes. Da li je moguće da se razvije dijabetes ako pijem taj lijek?

Suprug ima dijagnozu F609. Koliko sam razumjela to je poremećaj ličnosti ali se ne zna koj!? Molila bih za odgovor.

Ako ja želim izvršiti samoubistvo, ja time nikoga ne ugrožavam, zašto je onda potrebno tražiti "stručnu pomoć"? Ja ne želim pomoć, ja samo ne želim živjeti.

Šta mislite o lijeku Eglonyl za anksioznost uz SSRI?

U Crnoj Gori art rok koncept najdosljednije je razvio Antonije Pušić poznatiji pod pseudonimom Rambo Amadeus.

Poštovani doktore, Imam dijagnoze F41.2, F43.2 i F33. Trenutno pijem terapiju: • Lamictal 100 mg ujutro i uveče • Seroxat 40 mg ujutro • Rivotril 1 mg tri puta dnevno • Olanzapin 5 mg uveče.

Fudbaleri Štutgarta su večeras na svom terenu pobijedili ekipu Selte rezultatom 2:1 u utakmici prvog kola Lige Evrope.

Moj rođeni brat je u braku sa ženom koja ima dijagnozu i 2 puta je bila smještena na odjeljenje psihijatrije.

Da li je anksioznost izliječiva potpuno, uz terapiju od strane psihijatra, ili se samo drži pod kontrolom?

Zanima me da li je moja terapija štetna za organizam? Pijem Seroxat 40mg ujutro, Lamictal 100mg ujutro i 100mg uveče, Rivotril 3x 1mg Calixta 15mg uveče. Imam dijagnozu F41.2 F33 i F43.2. Doktorica planira
uvesti Aripiprazol 10mg.

Kako da se ponašam, postavim prema djevojci koja ima 50 godina i upala je u tešku depresiju. Imala je menopauzu jedan period i mislila da je u klimaksu, ali počela je da dobija i to su bili veliki odlivi krvi, više od 1l dnevno.

Da li osoba koja ima disautonomiju, potvrđena dijagnoza, zbog iste može razviti depersonalizaciju i/ili derealizaciju?

Da li se smiju antidepresivi piti zajedno sa lijekovima protiv bolova?

Kako se riješiti opsesivnih misli i ponavljanja istih naglas? Doktorica Vesna Popović mi je u srijedu mijenjala terapiju, tako da ću otkazati pregled kod Vas u ponedjeljak u Healt Expresu. Postavila sam pitanje ovdje.

Imam depresiju, mozak mi luta po rodnom kraju. Kada naiđem na groblje, tu se zaustavi i ne mrda. Šta da radim?

Liječim se već 10 godina, stanje je uvijek ili isto ili gore, nikad bolje. Samo želim biti sama i ne volim nikog. Imam dvoje djece koja me ne slušaju i muža koji pije. Imam strah svaki dan i srce mi radi brzo. Razmišljam svaki dan da popijem sve tablete i da umrem. Nisam dobro, možete li mi pomoći?

Imam dijagnozu F43. Pijem sertan, misar i vaira, ništa mi ne pomaže. Samo mislim kako da
umrem. Bezvoljna sam, kao da je cijeli svijjet protiv mene. Nemam ničiju podršku. Udata sam, imam dvoje djece. Kako da sebi olakšam?

Imam strah kada uđem u zatvoren prostor, da ne bude zagušljivo i da ću se onesvijestiti.