
"SVE JE ODOBRENO I LEGALNO" Nastup banjalučkih učenica pod zastavom Srpske digao veliku prašinu
“Nastup banjalučke Medicinske škole na Svjetskom prvenstvu u Beogradu je legalan i odobren od Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine.”

“Nastup banjalučke Medicinske škole na Svjetskom prvenstvu u Beogradu je legalan i odobren od Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine.”

Odbojkašice Bimal Jedinstva plasirale su se u polufinale plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovine, pošto su u trećoj utakmici četvrtfinalne serije, sa 3:0 (25:17, 25:15, 25:20) savladale tim Goražda, pa su plasman među četiri najbolje ekipe izborile pobjedom u seriji sa 2:1.

Predstavnici grada Banjaluke Dragan Banjac načelnik Odjeljenja za obrazovanje, zdravstvo, omladinu i sport i Dejan Travar stručni savetnik za omladinu i sport boravili su u Beogradu gdje su sa predsjednikom Saveza za školski sport Srbije Željkom Tanaskovićem razgovarali o mogućnosti saradnje u oblasti školskog sporta.

Odbojka je jedini sport u Bosni i Hercegovini u kojem su svi predstavnici u evropskim kupovima bili iz Odbojkaškog saveza Republike Srpske.

Najavljivao je Ivan Miljković, sada već bivši potpredsjednik Odbojkaškog saveza Srbije, da je spreman za novu ulogu, profesionalnu. I, to se i ostvarilo. Miljković je postao generalni direktor Asocijacije profesionalnih odbojkaških klubova (ACPV), čiji je prvi čovjek Stav Jakobi.

Odbojkaški „Majevice“ iz Lopara pobijedili su ekipu “Ljubinje Bankom”, rezultatom 3:0 u setovima i tako osvojilli titulu prvaka Republike Srpske.