Protivnik Partizana se još ne nazire: Mitjiland nadigrao AEK ali se na kraju spasavao poraza

Fudbaleri Mitjilanda i AEK-a iz Larnake remizirali su rezultatom 1:1 u Herningu, u prvom meču 2. kola kvalifikacije za Ligu Evrope.

Susret u Danskoj je sa dosta pažnje ispraćen i u Srbiji, posebno od strane navijača Partizana čiji će se tim sastati sa poraženom ekipom iz ovog dvomeča. Nakon ovog susreta se može reći da crno-bijelima neće biti lako ko god bude njihov protivnik na startu kvalifikacija za drugo po jačini evropsko takmičenje, a na kraju zadovoljniji ishodom meča mogu biti gosti, iako su oni prvi došli do vođstva.

Iako je meč u Herningu obilovao šansama, prvi gol viđen je tek u 80. minutu kada je pokušaj centaršuta Đurča završio u mreži Mitjilanda, a svega četiri minuta kasnije Sviatčenko je nakon kornera postavio konačan rezultat.

Nakon toga je uslijedilo zatijšje sve do poslednjih desetak minuta, a onda i uzbudljiva završnica koja je najavila i još uzbudljiviji revanš, piše Sportal.