Provedelu ovo nije prvi put: Golman Lacija koji je šokirao Atletiko, već je postizao pogodak u nadoknadi vremena (VIDEO)

Golman Lacija Ivan Provedel bio je heroj svog tima na otvaranju sezone u Ligi šampiona u remiju sa Atletiko Madridom (1:1).

Iskusni Italijan je u 95. minutu meča otrčao do protivničkog šesnaesterca i postigao gol koji je njegovom timu donio bod.

– Nisam imao pojma šta mi govori trener Sari. Osjećala se velika tenzija na terenu, vidio sam da je ostalo 30 sekundi do kraja i otišao sam naprijed. Luis Alberto je krenuo na drugu stativu, tako da sam se uputio samo u prazan prostor. Još ne shvatam najbolje šta sam učinio, u fudbalu se sve dešava brzo – rekao je Provedel poslije meča.

Imao je Provedel prethodnog iskustva u sličnim situacijama, pa je tako prije tri i po godine na identičan način i u identičnom minutu postigao gol za Juve Stabiju.

Njegov klub je igrao meč Serije B protiv Askolija koji je do petog minita nadoknade imao prednost od 2:1 nakon golova Đanluke Skamake i Nikole Ninkovića za domaći tim.

Ipak, posljednju riječ je imao Provedel, piše B92.