PRVA TENISERKA SVIJETA NA KOLJENIMA Noskova izbacila Švjontek i poslala je kući nakon trećeg kola Australijan opena

Prva teniserka svijeta Iga Švjontek šokantno je ispala sa Australijan Opena, pošto je u trećem kolu pretrpjela poraz od Čehinje Linde Noskove u tri seta 3:6, 6:3, 6:4.

Posljednji put Poljakinja je ispala prije četvrtog kola gren slem turnira prije 2022. na Vimbldonu. Definitivno joj Melburn ne prija u posljednje vrijeme, pošto je i prošle godine ispala već u osmini finala.

Nevjerovatan je i tok meča. Prvi set glavna favoritkinja turnira dobila je uz jedan brejk. Dobro je Čehinja 50. na ATP listi servirala, ali u prvih set i po imala je samo jednu brejk loptu.

Činilo se da Švjontek ide ka brzoj pobjedi, posebno što je u drugom setu imala prva brejk lopte. Međutim, njih nije iskoristila, a Noskova jeste jednu u osmom gemu i napravila brejk kojim je trasirala put ka izjednačenju.

U trećem setu vidjelo se da je Poljakinja uzdrmana, pa je Noskova prva došla do brejka u trećem gemu i povela 2:1. Ipak, Švjontek se odmah vratila i izjednačila na 2:2. Već u narednom gemu spasavala je brejk loptu. Tada je uspjela, ali nije u sedmom gemu i Noskova je stekla odlučujuću prednost koju je, na iznenađenje svih, sačuvala do samog kraja.

Naredna rivalka Čehinji biće pobjednica meča Svitolina – Golubić, prenosi Sport Klub.