PULJIĆU TROFEJ U BANJALUCI Dobrnjac ponovo zaustavljen u finalu

Luka Puljić, BH teniser pobjednik je ITF juniorskog turnira koji je danas završen u Banjaluci u organizaciji TK Banjaluka. On je u finalu pobijedio Banjalučanina Vanju Dobrnjca koji igra pod zastavom Srbije sa 2:0 (6.2, 6:3)

Luka Puljić bolje je otvorio meč, a do brejka je stigao već u drugom gemu za vođstvo od 2:0, međutim, Dobrnjac je u narednom gemu uspio vratiti brejk i smanjiti prednost na 2:1. U četvrtom gemu, Puljić je imao čak tri brejk lopte, ali je teniser iz Banjaluke uspio da se vrati i izjednači na 2:2. U nastavku prvog seta Puljić je zaigrao mnogo bolje, iskoristio greške svog protivnika i sa četiri vezana gema, uz dva brejka, prvi set riješio je u svoju korist sa 6:2.

Drugi set počeo je na sličan način kao i prvi, vođstvom Puljića od 2:0, Dobrnjac je uspio da izjednači na 2:2, a onda je u nastavku ovog seta ponovo tenser iz Sarajeva imao inicijativu i došao do pobjede.

Za Vanju Dobrnjca ovo je drugo finale u sedam dana pošto je prošle sedmice u singlu igrao za pehar u Nikšiću, a trijumfovao je u konkurenciji parova.

U konkurenciji parova trijumfovali su Lovre Erceg (Hrvatska) i Petar Jovanović (Crna Gora), a u finalu su bili bolji od Kristijana Kubika (Češka) i Metjua Bosančića (Australija) sa 2:1 (6:4, 2:6, 10:8)