Radnik poražen u generalnoj probi pred Ligu Evrope

Fudbaleri Radnika poraženi su u generalnoj probi pred nastup u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Javor je savladao bijeljinski tim na Zlatiboru sa 1:0 nakon uspješne kontre koju je realizovao Momčilo Mrkaić.

Miloš Simonović

Radnik je u prvom dijelu bio puno bolji protivnik, imao je nekoliko šansi da dođe do gola, ali je zakazala realizacija. Prvo je Dejan Maksimović pokušao u šestoj minuti, a zatim i u 35. minuti. Nakon sjajnog dodavanja sa Slavišom Radovićem krilni igrač je loše šutirao.

Pet minuta kasnije sjajno je šutirao Peco, ali je odličan bio golman Jevrić. Čuvar mreže Javora se istakao i minut kasnije kada je tim iz Semberije imao najbolju šansu na utakmici. Dobar napad bijeljinskog tima je završio udarcem Maksimović, Jevrić je intervenisao a lopta je pogodila prečku. U finišu je Mekić imao dobar udarac.

Najbolju šansu u drugom dijelu Radnik je imao u 56. minuti. Đurić je sjajno proigrao mladog Bradonjića, koji je previše oklijevao, nije odmah šutirao pa je izblokiran. Nakon te prilike uslijedila je kontra Javora koju je golom krunisao Mrkaić.

Zatim je uslijedio period igre koji je pripao Javoru pa su mogli da povećaju prednost. Radnik je još pokušao u finišu doći do gola ali se rezultat nije mijenjao.

Radnik Javor 0:1 (0:0)

Stadion Švajcarija. Sudija: Zoran Sofrenić. Gledalaca: 100. Strijelac: Mrkaić u 57. minuti.

Radnik: Kozić, Radović, Simonović, Mekić, Sušić, Peco, Maksimović, Šubert, Đurić, Zukić, Popara. Još su igrali: Merajić, Bečelić, Plavšić, Bradonjić, Motika, Gogić.

Javor: Jevrić, Amanović, Piščević, Đerić, Josović, Domagić, Cuckić, Kuveljić, Petković, Mrkaić, Marković. Još su igrali Sević, Krnić, Basarić, Bošković, Cvetković, Maričić, Ilić, Bačanin, Bempah, Dejvid, Jovanović, Bogičević.