Rakitić utišao Madrid

Barselona je napravila još jedan veliki korak ka tituli. Na gostovanju u Madridu su savladali Real Madrid 1:0 i tako stekli velikih 12 bodova prednosti u odnosu na velikog rivala.

FOTO EPA/RODRIGO JIMENEZ

Nakon trijumfa u Kupu kralja, Katalonci su slavili i u prvenstvu Španije. Ovo im je četvrti uzastopni trijumf nad velikim rivalom na “Santjago Bernabeu”.

Do ključne prednosti Katalonci su došli u 26. minutu. Roberto je uposlio Ivana Rakitića, koji je sjajno primjetio da je golman Reala izašao i prebacio ga za vođstvo Barselone.

U drugom dijelu Real je dva puta zaprijetio preko Vinisijusa Žuniora. Prvo je odlično odbranio Ter Štegen, a zatim je njegov udarac izblokiran u 60.minutu. U finišu je sjajnu šansu propustio Mesi.