RAPSODIJA U PRVOM POLUVREMENU Crvena zvezda razbija Studentski Centar, na korak od polufinala

Košarkaši Crvene zvezde igraju drugu utakmicu četvrtfinala ABA lige protiv Studentskog Centra u Podgorici.

Nakon što su u prvoj utakmici jedva izvukli pobjedu 83:81 i poveli u seriji sa 1:0, uslijedila je uzvratna utakmica, a crveno bijeli nakon prvog poluvremena imaju prednost 57:34.

Krenuli bez greške izabranici Janisa Sferopulosa u prvoj četvrtini. Na krilima Rokasa Gedrairtisa prvu četvrtinu riješila rezultatom 29:12.

I u drugom periodu crveno-bijeli su odigrali u istom ritmu. Gedraitisu su se priključili Teodosić i Nedović, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 57:34 što je i maksimalna prednost crveno-bijelih na ovom meču.

Najefikasniji igrač na meču za sada je Nemanja Nedović sa 13, a prati ga Rokas Gedraitis sa 12 poena. Na drugoj strani Mario Drežnjak dao je sedam poena.