REAL IPAK PREJAK Srpski golman blistao na golu Majorke, ali uzalud

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na svom "Santjago Bernabeu" ekipu Majorke rezultatom 1:0.

Iako je naš Predrag Rajković imao nekoliko odličnih intervencija, heroj je bio Antonio Ridiger koji je postigao jedini pogodak u 78. minutu.

Karlo Anćeloti je večeras poslije višenedjeljne pauze konačno mogao da računa na povratnika Vinisijusa Žuniora, koji je definitivno obilježio sat vremena susreta.

Prvu šansu na utakmici imao je Belingem, nakon centaršuta sa desne strane gađao je glavom, Rajković je upisao prvu intervenciju.

Onda je Vinisijus počeo da radi ono što najbolje umije, predriblao je nekoliko čuvara i potom raspalio po lopti, ali je Rajković sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu.

U finišu prvog poluvremena Majorku su centimetri dijelili od vođstva, Rodrigez je centrirao sa lijevog boka, a Sančez na drugoj stativi bio najviši u skoku, ali je prečka sačuvala golmana Lunina koji je već bio savladan.

Majorka se nije libila da napadne iz kontri ni u nastavku, a poslije nove dobre akcije u 54. minutu ponovo je Rodrigez bio glavni akter, šutirao je snažno sa 25 metara, ovaj put je stativa sačuvala Real Madrid.

Karlo Anćeloti je na isteku sata morao da zamjeni Vinisijusa koji je bio najopasniji, ali se tek vratio poslije povrede, a ušao je Brahim Dijaz, ubrzo i Hoselu umjesto Krosa.

Real je krenuo u ofanzivu, a u 72. minutu domaći su bili najbliži golu. Hoselu je odložio od Valverdea, ovaj pronašao Rodriga na levoj strani, uslijedio je šut Brazilca sa nekih osam metara, ali je Rajković maestralno intervenisao, na odbijenu je naletio Dijaz koji je glavom pogodio stativu.

Ali, u 78. minutu Rajković ništa nije mogao, Modrić je izveo korner, a Ridiger je bio najviši u skoku, glavom je pogodio same rašlje za 1:0.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, Real Madrid je tako nastavio da pritiska Đironu i da bježi Barseloni, a Majorka je sa 18 bodova 14. na tabeli, ali sigurno da nema potrebe da strahuje za opstanak, pišu Sportske net.