Opravdava svaki uloženi evro: Real se na krilima Belingema vratio na vrh tabele

Fudbaleri Reala ubjedljivo su savladali ekipu Osasune u Madridu rezultatom 4:0 u okviru devetog kola španske Primere.

Džud Belingem

Još jedna utakmica na kojoj je Džud Belingem pokazao zašto je plaćen 100.000.000 evra pošto je sa dva gola praktično prelomio utakmicu i odlučio pobednika.

“Kraljevski klub” poveo je već u devetom minutu kada je Belingem sjajno iskoristio prazan prostor i poslije lijepe akcije Modrića i Karvahala primio loptu i zatresao mrežu Erere.

Nije bivši fudbaler Dortmunda stao tu jer je u 54. minutu pokrenuo lijepu akciju i poslije dodavanja Valverdea u stilu pravog napadača proturio loptu ispod golmana Osasune.

Urugvajski vezista zabilježio je još jednu asistenciju i to u 65. minutu kada je dodavanjem razbio odbranu gostiju iz Pamplone, te uposlio Vinisijusa koji je povukao loptu i na kraju postigao pogodak.

Pet minuta kasnije, mrežu Osasune zatresao je i Hoselu poslije asistencije Vinisijusa, ali se Španac nije proslavio u 84. minutu kada je njegov penal odbranio Erera.

Real Madrid je ovim trijumfom ponovo zauzeo prvo mjesto u Primeri sa 24 boda, dok je Osasuna deseta sa deset bodova, navode Sportske net.