Real se oprostio od legendi kluba: Posljednji ples Benzeme i Asensija u kraljevskom dresu (VIDEO)

Karim Benzema i Marko Asensio oprostili su se od navijača i Real Madrida u nedjelju veče u meču sa Atletik Bilbaom.

Karim Benzema

Bilbao je gostovao u Madridu i umalo je pokvario atmosferu zbog opraštanja od kapitena Benzeme i Asensija, koji su posljednji put igrali u bijelom dresu kraljevskog kluba.

Takođe, prije meča ovacije na stadionu Santijago Bernabeu dobili su prvaci Evrope košarkaši Real Madrida predvođeni kapitenom Serhijom Ljuljom.

Meč u Madridu završen je bez pobjednika 1:1 i Real je na kraju zauzeo drugo mjesto iza šampiona Barselone.

Benzema je realizovao penal i postigao posljednji i ukupno 355. gol u bijelom dresu, a onda minut kasnije izašao iz igre uz ovacije sa tribina.

Asensio je ušao u igru u drugom poluvremenu, a pred sam kraj izašao iz igre kako bi i on dobio aplauz za sedam godina provedenih u kraljevskom klubu, prenosi Sport klub.