Remi kandidata za Evropu: Čukarički preživio gostovanje Vojvodini

U derbiju kola koji je imao težinu borbe za mjesto koje vodi u Evropu, Vojvodina i Čukarički su odigrali utakmicu bez pobednika - 1:1 (1:1).

Džonatan Bolingi

Oni koji su odlučili da dođu na Karađorđe imali su šta da vide u okršaju ekipa koje spadaju u krug kandidata za visok plasman. Znalo se da ulog nije mali i da bi eventualni kiks mogao da odredi dalji tok borbe, ali i pored toga su Novosađani i Brđani pružili dobru partiju.

Stara dama je nastavila niz bez poraza koji traje već sedam mečeva, dok je Čukarički pokazao određenu stabilnost kada je forma u pitanju, pošto je poslije serije slabijih izdanja tim sa Banovog brda pobijedio Novi Pazar i došao do boda u susretu sa još jednim direktnim konkurentom. Potpis na ishod meča u Novom Sadu, stavio je Mihailo Ivanović kada je domaćin u pitanju, koji takođe može da žali za propuštenim prilikama i šansom da postane apsolutni junak, dok je na drugoj strani desetu superligašku recku kada su golovi u pitanju upisao Igor Miladinović.

U visokom se tempu igralo otkako se lopta zakotrljala travnatom površinom Karađorđa i nešto veće ambicije imali su gosti iz prestonice koji su stvorili uvodne šanse. Jednu Miladinović, a drugu Pavkov koji je pokušao iz voleja, ali to nije bilo opasno po Carevića. Kako je vrijeme odmicalo Stara dama je uspijevala da uspostavi kontrolu, a mnogo toga je polazilo za nogom prije svega raspoloženom Zadi Seriju koji je bio i te kako opasan po lijevom boku. I upravo je od ovog igrača krenula akcija tokom koje je lopta sa lijevog, prešla na desni bok kod Bjekovića koji ju je poslao u srce kaznenog prostora gdje je bio Ivanović. Dvadesetogodišnji ofanzivac nije imao mnogo problema i rutinski je savladao Filipovića za vođstvo u 16. minutu. Primljen gol je djelovao kao šok terapija na Stanićevu ekipu, pa su gosti pokušavali da izvrše pritisak na posljednju liniju crveno-bijelih. To im se isplatilo u 25. minutu kada je Igor Miladinović dobio loptu u visini kaznenog prostora, pa se fintom oslobodio čuvara i poslao je u dalji ugao čime je poravnao rezultat.

Težište igre se zatim polako prebacivalo pred kazneni prostor Čukaričkog i pravo je čudo kako je Filipović uspio da sačuva mrežu pod pritiskom domaćin početkom drugog poluvremena. U fokusu je bio Mihailo Ivanović, koji je dvaput u rasponu od desetak minuta pogodio stativu, a onda se Stevanović ispriječio kako bi sačuvao nebranjenu mrežu poslije njegovog udarca. Na muke je Filipovića stavio i Đorđević, da bi posle dugo vremena opasnost pred golom Vojvodine bio pokušaj Kovača koji je prozujao pored stative.

Dosta je nevolja imala posljednja linija Brđana u Novom Sadu, a poslije jedne takve situacije je Bjeković oduzeo loptu Adžiću i bez ikakvih smetnji ušao u kazneni i šutirao, ali neprecizno. U finišu je domaćin pokušavao da kontrama ugrozi goste, koji su odgovarali pokušajima mahom iz prekida, a u posljednjim momentima su gotovo svi na tribinama Karađorđa ustali kada je Nikolić sam ostao na drugoj stativi, ali je šutirao pored gola čime je propala i posljednja prilika na meču. Tako su i jedni i drugi morali da se zadovolje bodom te ostaju sa identičnim saldom na tabeli, ali do novog okršaja neće morati dugo da čekaju pošto ih već u srijedu čeka novi duel u okviru Kupa Srbije, ali u Beogradu. Prije toga, u subotu Čukarički gostuje TSC u Bačkoj Topoli, a Vojvodina Železničaru u Pančevu.