Rivers odveo Zvezdu u finale nakon DRAME

Crvena zvezda je nakon drame izborila plasman u finale prvenstva Srbije . U drugom meču “crveno-bijeli” su savladali Megu 96:91 i tako sa 2:0 izborili plasman u osmo uzastopno finale.

FOTO KK CRVENA ZVEZDA

Sjajan meč je pružio Kejsi Rivers koji je prelomio ovaj duel i bio ubjedljivo najbolji igrač u pobjedničkom timu. Mega je tri sekunde prije kraja imala priliku da izjednači kada je pri rezultatu 92:90 Mokoka zaustavljen prekršajem.  Ipak igrač Mege je pogodio prvo a zatim promašio drugo bacanje i onda je napravio prekršaj kojim su srušene sve nade njegovog tima.

Mega i Crvena zvezda su odigrali još jedan zanimljiv meč pun preokreta. U prvoj četvrtini je bilo dosta prekršaja, pa je igra bila rastrzana sa puno slobodnih bacanja. Domaći tim je vodio Edin Atić koji je bio veoma raspoložen.

U drugoj četvrtini nekoliko velikih serija. Zvezda je prvo na krilima KC Riversa došla do 19:4 i povela je sa maksimalnih plus 14 (48:34). Nakon toga se igra gostiju raspala. Puno izgubljenih lopti omogućili su Megi da dođe do laganih poena u tranziciji, što je uz sjajan šut Mokoke donijelo potpuni preokret, pa se na odmor otišlo sa poenom prednosti za domaće 50:49.

Foto KK Mega

Mega je na startu treće četvrtine imala šest poena viška (57:51), ali je Zvezdu u igri sačuvao šut za tri poena. Upravo trojkom Davidovca “crveno-bijeli” su poveli 66:63. Tim Milana Tomića je napravio seriju 11:0 i poveo 71:63,Seriju je prekinuo Stefan Fundić, pa je Mega uzvratila serijom 7:0 i opet uhvatila rezultatski priključak.

„Crveno-bijeli“ su uspjeli još jednom da se odlijepe na plus 6(85:79) , ali je Luka Ašćerić sa tri vezane trojke donio neizvjesnost. Odluka je pala zatim u dramatičnom finišu. Kejsi Rivers je ubacio 29 a Filip Čović je dodao 15 poena u pobjedničkom timu. Kod Mege Adam Mokoka je imao 22 a Luka Ašćerić 20 poena.

Sutra se igra drugi polufinalni meč između FP Železnika i Partizana.

Gosti na meču Jokić i Marjanović

FOTO KK Mega

Duel polufinala lige Srbije posmatrali su i NBA igrači i reprezentativci Srbije Nikola Jokić i Boban Marjanović. Ova dva igrača su tokom karijere nastupali za Megu dok je Boban Marjanović najbolje partije u karijeri pružio u dresu Crvene zvezde sa kojom je igrao Evroligu i osvojio titulu šampiona.