Rojevićev početak iz snova: Rukometaši Srbije upisali 2. pobjedu pod komandom novog selektora

Odlično je počela nova era rukometne reprezentacije Srbije pod vođstvom novog selektora.

Nakon što su “orlovi” na debiju novog selektora Borisa Rojevića savladali Poljake 26:25, sada su u drugom meču sa istim rivalom bili još bolji Srbija je pobijedila 36:28.

Ponovo je bio sjajan najbolji iz prošlog meča Dragan Pešmalbek koji je dobro iskoristio minute i dao četiri gola, a nazire se da bi i Luka Rogan koji je takođe imao četiri gola mogao da bude ozbiljna uzdanica na poziciji kružnog napadača.

Ipak, najefikasniji je bio Vanja Ilić na lijevom krilu sa 9 golova. Odlično se pokazao i debitant Aleksa Tufegdžić sa desnog krila koji je postigao pet golova. Povratnik Darko Đukić je dao četiri pogotka, Predrag Vejin i Miloš Kos po tri.

– Danas smo igrali mnogo gore nego u petak. bilo je nekih pozitivnih stvari, pogotovo u prvom poluvremenu, ali nažalost zbog glupih grešaka izbacili smo sami sebe iz ovog meča – rekao je poslije utakmice selektor rivala Marcin Lijevski.

SRBIJA: Ćirović, Trnavac, Milosavljev – Jevtić, Jovanović 1, Kos 3, Borzaš 2, Kojadinović, Radivojević 1, Tufegdžic 5, Ilić 9, Vejin 3, Nikolić Marko, Đekić, Rogan 4, Đukić 4, Pešmalbek 4, Srdanović, Nikolić Matija