Ronaldo ima pravo na medalju: Odluka nije na njemu, ko će istjerati svoje

Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo mogao bi da oko vrata okači još jednu zlatnu medalju s obzirom da je njegov prethodni klub Mančester junajted osvojio Liga kup pobijedivši Njukasl sa 2:0.

Kristijano Ronaldo u dresu Mančestera

Kako prenose britanski mediji, s obzirom na do je Ronaldo sezonu počeo igrajući za “crvene đavole” , te bio i prijavljen za ovo takmičenje, ima pravo na medalju iako nije odigrao nijedan minut.

Ipak, iako to jesu pravila Liga kupa, konačnu “presudu” donosi Junajted, navodi Sportal.

Ako uzmemo u obzi način na koji su se Ronaldo i njegov bivši klub razišli, jasno je da je odluka donijeta i da portugalska zvijezda nije dobila medalju.

Podsjetimo, Mančester junajted je osvojio engleski Liga kup, pošto je u finalu na Vembliju savladao Njukasl rezultatom 2:0. Crveni đavoli su došli do prvog trofeja posle šest godina, a ukupno šestog u pomenutom takmičenju.

Pehar Lige Evrope sa Žozeom Murinjom iz 2017. poslednje je čemu su se navijači Junajteda radovali. A kada je riječ o domaćim okvirima, bio je to upravo Liga kup iste godine.