Rubljov u 3. kolu Madrida: Trostruki osvajač grend slem turnira lak zalogaj za Rusa (FOTO)

Andrej Rubljov plasirao se u treće kolo mastersa u Madridu, pošto je pobijedio Švajcarca Stana Vavrinku sa 7:5, 6:4.

andrej rubljov na turniru atp 250 srpska open

Ruski teniser je tako zabilježio drugu pobjedu u četvrtom međusobnom duelu sa 84. igračem svijeta. Meč je trajao sat i 17 minuta. Jedini brejk u prvom setu viđen je u 11. gemu, kada do ključne prednosti dolazi ruski igrač.

Vavrinka je bolje otvorio drugi set i poveo sa 2:0, da bi zatim Rubljov osvojio pet uzastopnih gemova. Do kraja trostruki grend slem šampion uspio je samo da ublaži poraz.

Rubljov u trećem kolu igra protiv japanskog igrača Jošihita Nišioke. Plasman u narednu fazu osigurao je i njemački igrač Janik Hanfman (108. na svijetu), koji je pobijedio 18. tenisera na ATP listi Italijana Lorenca Muzetija sa 6:4, 7:6 (7:3). Hanfman se u trećem kolu sastaje sa sunarodnikom Danijelom Altmajerom, prenosi Sport klub.