"Sada razmišljam o Olimpijskim igrama" Bogdanović se nakon završene sezone u NBA stavio na raspolaganje selektoru

Za Bogdana Bogdanovića je porazom Atlante od Čikaga u plej-inu sezona u NBA ligi završena, što znači da će kapiten reprezentacije Srbije imati vremena da se spremi za izazove koji ga na ljeto čekaju sa nacionalnim timom.

Bogdan Bogdanović

Atlanta je izgubila od Čikaga u gostima rezultatom 116:131 i tako je ostala bez šansi za plej-of i nastavak takmičenja.

Bogdanovićeva dobra partija nije bila dovoljna da prekine niz od sedam vezanih poraza. On je meč završio sa 21 poenom i pet skokova.

– Loše smo igrali timski, pogotovo na kraju meča i na početku treće četvrtine. Oni su dobra ekipa, želim im svu sreću u nastavku sezone. Igrali su sa većom željom da pobjede, imali su dosta ofanzivnih skokova, a mi smo izgubili previše lopti – rekao je kapiten Srbije za „RTS“.

Što se njega tiče, nije kraj, pa se okreće reprezentativnim obavezama i Olimpijskim igrama.

– Idu Olimpijske igre u Parizu, sada razmišljam o tome, treba se pripremiti za to. Još nisam pravio plan i program, večeras ću, biće duga noć – rekao je Bogi.