SANSIMA NEDOVOLJAN DURENT Rajakovićevi Reptorsi se vratili na pobjednički kolosijek

Košarkaši Toronto Reptorsa slavili su u duelu sa ekipom Finiks Sansa rezultatom 112:105, pred domaćim navijačima.

Darko Rajaković

Susret Toronta i Finiksa dobrim minutima je otvorio Siakam.

On je vodio Reptorse do rane prednosti 16:9.

Na drugoj strani, prvi se u ekipi Sansa razigrao Durent, koji je u ovom periodu postigao sedam poena.

Većim dijelom prve četvrtine, ekipe su bile prilično rezultatski izjednačene.

Reptorsi su novom mini serijom poena u samoj završnici prve dionice došli do prednosti 27:20.

Druga četvrtina se od samog početka igrala u mini serijama na obje strane.

Sansi su uspjeli da priđu na pola koša zaostatka, što najvećim dijelom duguju Kevinu Durentu, ali ne i da povedu.

Kao odgovor je uslijedila nova serija Reptorsa, ovoga puta pod vođstvom Poltla. Njegovim dobrim potezima u napadu, ekipa Toronta je ubrzo ponovo izgradila dvocifreni plus, koji nije ispuštala sve do kraja prvog poluvremena ovog duela.

Ekipe su na veliku pauzu otišle pri vođstvu Reptorsa 60:53.

Tokom treće četvrtine, košarkaši Finiksa uspijevali su da održe rezultatsku neizvesnost meča.

Ekipu su, prije svih, napred gurali Durent i Nurkić.

Na drugoj strani, u redovima izabranika srpskog stručnjaka Darka Rajakovića, još uvijek su sjajnu partiju igrali i Siakam i Poltl.

Oni su odgovorni za to što ekipa Toronta ni u jednom trenutku nije ispustila prednost, i pored dobrih minuta za Sanse, pa su košarkaši Toronta mirno priveli meč kraju rezultatom 112:105.

Ovim trijumfom Raptorsi su se vratili na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza.