Sarajevo pregazilo Posušje: Da li je prekasno za napad na Evropu

Fudbaleri Sarajeva savladali su ekipu Posušja rezultatom 3:1, u okviru 23. kola m:tel Premijer lige BiH.

FK Sarajevo

Na utakmici koja se igrala u Doboju kod Kaknja, fudbaleri Sarajeva pokazali su da su kvalitetnija ekipa od Posušja u ovom trenutku.

Iako je prvo poluvrijeme završeno neriješenim rezultatom bez golova, fudbaleri Sarajeva dodali su gas, a prvi pogodak postigao je Čataković iz penala u 60. minutu. Samo 5 minuta kasnije na 2:0 povisio je Martinović. Treći gol na utakmici postigao je Almedin Ziljkić koji je pogodio u 83. minutu , samo 5 minuta nakon što je ušao na teren.

Utješni gol za Posušje postigao je Luka Marković u 91. minutu i tako postavio konačan rezultat utakmice. Moglo je Sarajevo i ubjedljivije da završi ovaj susret ali je Ziljkić u 93. minutu pogodio prečku.

Sarajevo je ovom pobjedom ostalo na 6. poziciji na tabeli, sa 32 boda, dok je Posušje na 8. mjestu sa 24 boda i preostaje im borba za opstanak.

Čini se da je Sarajevu preostalo premalo vremena da uhvati zalet i pokuša se domoći 3. mjesta na tabeli koje vodi u Evropu, a trenutno zaostaju 8 bodova za Širokim Brijegom.