7 od 7: Orlovi očitali košarkašku lekciju Leotaru

ŽKK Orlovi i ove sezone djeluju nezaustavljivo u prvenstvu BiH.

Sedmu pobjedu u isto toliko kola Banjalučanke su ostvarile u Trebinju protiv ekipe Leotar 03.

Aktuelni prvak BiH je slavio sa više nego ubjedljivih 95:60.

Osim prvih 10 minuta cijeli meč je bio u znaku gošći. Leotar 03 je prvio period meča rješio u svoju korist sa 23:20 i čini se da su tako samo naljutile prvaka BiH.

Od tada su na parketu postojale samo igračice Orlova koje su naredne tri četvrtine rješile u svoju korist (27:9, 30:14, 18:14).

Najbolje u redovima Orlova bile su Safija Li s 24 poena i Nataša Šobot koja je dodala 19. Kod domaćina su se istakle Milica Daković i Anđela Lalović koje su postigle po 13 poena.

Orlovi su lideri prvenstva sa svih sedam pobjeda, dok je Leotar 03 četvrti sa četiri pobjede i tri poraza. Treba istaći i to da su u seriji od tri neuspjeha.