Senegalci gestom nakon slavlja oduševili svijet (FOTO)

Reprezentacija Senegala večeras je pobijedila Ekvador sa 2:1 i uspjela da se plasira u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru što je fantastičan uspjeh za ovu selekciju, a igrači nakon utakmice su oduševili sve jer su pokazali da nisu zaboravili veliku legendu Senegala.

Senegal i Ekvador igrali su u direktnom okršaju za plasman u osminu finala, a Ekvadorcima je čak odgovarao i remi da se plasiraju dalje, no na kraju je Senegal uspio da pobijedi sa 2:1.

Reprezentacija Senegala do prednosti je stigla u 44. minuti kada je Sar pogodio s bijele tačke, ali je u drugom poluvremenu Ekvador uspio da se vrati u meč.

Ekvadorci su poravnali na 1:1 golom Kaiseda u 67. minuti, ni samo tri minuta kasnije Senegal je ponovo poveo. U centru pažnje bio je Kalidu Kulibali koji je zabio gol za 2:1 i ispostavilo se da je taj trenutak odlučio putnika u osminu finala.

Senegal je bez svoje najveće zvijezde Sadija Manea koji u Katar nije stigao zbog povrede uspio na kraju da prođe u nokaut fazu ovog velikog takmičenja što je zaista za ovu selekciju ogroman uspjeh.

Nakon završetka utakmice igrači Senegala su s navijačima proslavili ovaj sjajan rezultat, ali jednim potezom su posebno oduševili fudbalski svijet.

Naime, Senegalci nisu zaboravili na nekadašnjeg reprezentativca Papu Boubu Diopa koji je preminuo prije tačno dvije godine u 42. godini života, a njegova smrt tada je šokirala fudbalski svijet.

Diop je preminuo nakon kratke i teške bolesti na današnji dan, a Senegalci su pokazali da nisu zaboravili čovjeka koji je bio dio legendarne generacije ove reprezentacije 2002. godine na Mundijalu u Japanu i Južnoj Koreji.

Nakon utakmice oni su slavili plasman u osminu finala uz fotografiju na kojoj je bio Diop, a ispod nje je pisalo: “Pravi lav nikada ne umire”.

Također, i kapiten ove selekcije Kulibali koji je bio junak večerašnje utakmice nastupio je danas s kapitenskom trakom koja je napravljena u čast Diopa, piše sportsport.ba.