Senzacija u Kupu kralja: Unikaha srušila Real za finale

Košarkaši Unikahe savladali su madridski Real u polufinalu španskog Kupa kralja rezultatom 93:82, a u finalu ih čeka Tenerife.

Unikaha

Unikaha je eliminisala madridski Real u polufinalu Kupa. U prvom poluvremenu vođena je uzbudljiva borba sa puno preokreta, da bi tim iz Malage preuzeo inicijativu u trećoj četvrtini, a Real je uspio samo da izjednači na 49:49.

David Kraviš je za Unikahu zabilježio 20 poena, 6 skokova. U Realu, Volter Tavares je na svom kontu imao 19 poena, 2 skoka i 2 asistencije, Džanan Musa 10 poena, 3 skoka i asistenciju i Mario Hezonja 2 poena i 3 skoka.