SIGURAN TRIJUMF Savo Milošević debitovao pobjedom na klupi BiH (FOTO)

Fudbalska reprezentacija BiH je savladala u gostima selekciju Lihtenštajna u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Savo Milošević je uspješno krenuo u avanturu sa reprezentacijom BiH i slavio sa 2:0 u Vaduzu.

BiH je od starta krenula jako i vidjeli su se već obrisi Miloševićeve napadačke igre koju će pokušati da implementira svojim izabranicima.

Na početku meča, u 13. minutu meča Amar Rahmanović je donio prednost gostima i nagovijestio odličan svoj meč.

U 20. minutu meča je poništen i gol Miroslavu Stevanoviću zbog ofsajda.

BiH je nastavila da dominira i ta inicijativa im se isplatila kada je gore spomenuti Stevanović na asistenciju Demirovića zakucao loptu u mrežu i uduplao prednost gostiju na poluvremenu.

Na startu drugog poluvremena BiH Fanatikosi su počeli ubacivati baklje i skandirati protiv saveza i zbog toga je sigurno bilo oko desteak minuta pauze, kada je morao reagovati Edin Džeko da bi se utakmica nastavila.

Izabranici Save Miloševića od starta drugog poluvremena su nastavili gdje su stali u prvom. Napadali su, stvarali prliki najviše njih je imao kapiten Edin Džeko koji danas nije imao sreće.

BiH je uspjela meč da privede kraju protiv najlošije ekipe u grupi, ali su pokazali rekaciju nakon lošijeg septembarskog ciklusa.

Miloševiću će trebati vrijeme da svoje ideje prenese na svoje izabranike, ali dobro je krenulo i večerašnji meč obećava da će legendarni napadač Partizana biti pravo osvježenje.

BiH će 16. septembra na Bilinom polju u Zenici u osmom kolu kvalifikacija sačekati ekipu Portugala od 20.45.