SITI POMOGAO ZVEZDI Milan savladao PSŽ i zakuvao borbu za prolaz

Fudbaleri Mančester sitija ubjedljivo su savladali Jang Bojs rezultatom 3:0 (1:0) u četvrtom kolu grupe G Lige šampiona.

Nastavili su branioci titule da sa pola gasa dominiraju elitnim takmičenjem, a ovim trijumfom su pomogli i Crvenoj zvezdi.

Nakon ove večeri, jasno je da će u osminu finala Lige šampiona dalje proći Siti i Lajpcig sa po 12 bodova.

U direktnom duelu u narednom kolu za treće mjesto i selidbu u Ligu Evrope će se boriti Jang Bojs i Crvena zvezda sa po jednim bodom.

Međutim, kako je u prvom duelu ova dva tima bilo 2:2, eventualni remi u Bernu za tri nedjelje više bi značio Crvenoj zvezdi.

Razlog je gol-razlika, koju je Jang Bojs ove večeri ozbiljno pokvario ubjedljivim porazom i trenutno je na 4:11. Zvezda ima dva manje primljena gola, pa bi to moglo da utiče u krajnjoj računici.

Svakako je Siti pomogao Zvezdi ove večeri, a tim Pepa Gvardiole je bravu švajcarskog šampiona otključao u 23. minutu. Tada je dosuđen jedanaesterac, koji je u vođstvo pretvorio Erling Haland.

Nakon toga je Mančester siti “sebično” čuvao loptu u svom posjedu i nije, praktično, dao nikakvu nadu Jang Bojsu da bi mogao do bilo kakvog iznenađenja.

Zapravo, u nadoknadi je otklonjena bilo kakva sumnja u pobjedu “građana”. Tada je Fil Foden drugi put zatresao mrežu rivala i slomio ga.

Na samom startu drugog poluvremena je Erling Haland još jednom upisao svoje ime na semaforu, ovog puta na mnogo ljepši način.

Riko Luis ga je proigrao, a onda je Norvežanin sa distance efektno pogodio za 3:0.

Ubrzo je Jang Bojs ostao i sa igračem manje zbog isključenja Laupera, te je već u tom 53. minutu sve bilo gotovo na “Etihadu”.

Derbi večeri, pa i celog 4. kola Lige šampiona, gledali smo na “San Siru” gdje se Milan osvetio Pari Sen Žermenu i slavio trijumf rezultatom 2:1 (1:1).

U toj grupi F, popularno nazvanoj “grupa smrti”, sada je sve potpuno “zakuvano” i otvoreno, jer bi opet jedna pobjeda sve mogla da okrene naglavačke u narednom, petom, a posebno, posljednjem, šestom kolu.

Sada je Borusija Dortmund prva sa sedam bodova, PSŽ ima šest, Milan pet, a Njukasl je posljednji sa četiri.

Duel u “gradu mode” je otvoren u 9. minutu kada je Milan Škrinijar, bivši igrač Intera, a sada štoper PSŽ-a, zatresao mrežu nekada ljutog gradskog rivala.

Ali, samo tri minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Fantastično je sa svoje polovine loptu odnio na protivničku Rafael Leao. Potom je ispratio akciju do samog kraja i odbitak u kaznenom prostoru dočekao “makazicama”, te iza glave savladao Đanluiđija Donarumu.

Nakon toga su se ređale šanse na obje strane, Kilijan Mbape se obrukao u jednoj situaciji, a u drugoj se tresla prečka gola Majka Menjana.

Promašivao je i Milan, prije svih Olivije Žiru, ali je na kraju Francuz postao heroj “roso-nera”.

Igrao se 51. minut kada je u svom stilu glavom zakucao loptu u mrežu poslije centaršuta sunarodnika mu Tea Ernandesa.

Kako je meč odmicao, tako je Milan branio stečenu prednosti i na kraju je odbranio, te se u potpunosti umiješao u plasman za nokaut fazu.