SJAJAN PREOKRET Kecmanović uz malo muke u drugom kolu Australijan opena

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Australijan opena, pošto je pobjedio Japanca Josuke Vatunakija sa 4:6, 7:5, 6:3, 6:4.

U prvom setu je Srbin dozvolio protivniku jedan brejk koji će Japanac iskoristiti i rutinski privesti set u svoju korist.

Drugi set Kecmanović osvaja nakon velike borbe i brejka u zadnjem gemu seta i uzima ga sa 7:5.

Treći set počinje u znaku srpskog tenisera pošto pravi rani brejk i ne dozvoljava Japancu da se vrati u set. Kecmanović je počeo pokazivati svoje prave kvalitete i slavio 6:3 u ovom setu.

U završnom setu došlo je do razmjene brejkova , da bi potom Kecmanović napravio odlučujući brejk i opravdao ulogu favorita završivši set u svoju korist.

Miomir Kecmanović će u narednom kolu igrati protiv pobjednika iz duela Hijakata – Štruf.