SJAJNI RAŠFORD Prekinut niz uspjeha Arsenala

Na Old Trafordu je Mančester junajted prekinuo seriju nepobjedivosti Arsenala i spriječio ekipu Mikela Artete da dođe do najboljeg starta u istoriji kluba.

Slavili su Crveni đavoli na krilima Maruksa Rašforda rezultatom 3:1. Apsolutni heroj je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Počelo je ipak pogotkom Arsenala, ali je Martinelijev gol poništen nakon VAR provjere zbog ofsajda. Jedan gol ipak smo videli u prvih 45. minuta, a postigao ga je debitant Antoni nakon proigravanja Rašforda.Brazilac je zaigrao u Premijer ligi, a najmlađi je od svih njih koji je na debiju postigao gol – 22 godine i 192 dana.

Arsenal dolazi do izjednačenja i to sasvim zasluženo. Bukajo Saka nije propustio da jednu odbijenu loptu pošalje iza De Heinih leđa.

Samo šest minuta čekalo se na odgovor Junajteda. Bruno Fernandeš bio je u ulozi asistenta, a Rašford je postigao gol za novo vođstvo ekipe Erika ten Haga.Konačan rezultat postavio je novim golom Rašford. Ovoga puta pomogao mu je Kristijan Eriksen.